קהילה

 
קבוצת התיאטרון הירושלמי פיתחה סדרת מופעים אינטראקטיביים בהם יוצרי האירוע והקהל לומדים ב'חברותא' טקסטים מהמקורות היהודיים העוסקים בנושאים שבנצחיותם מחברים עבר הווה ועתיד. תוך כדי הלימוד חלל בית המדרש הופך לתיאטרון, יוצרי האירוע חוזרים לטקסטים, הפעם כשחקנים והתהליך התיאטרלי של התהוות מופע מתוך לימוד נחשף בפני הקהל.
ניתן להתאים את הנושאים עפ"י צרכי המזמין.

'אהבה במבחן'
גבריאלה לב מפגישה את הקהל עם מצבים גורליים בין תנאים ונשים עלומות שם המופיעים במשנה ובגמרא. היא מנחה לימוד בחבורה (בקבוצה), ובחברותות (בזוגות) ובמהלכו היא מופיעה בקטעי משחק שנעשו בעקבות המדרשים.
הלימוד וקטעי המשחק מעלים לדיון נושאים הקשורים במשפחה והשגיות ובאיזון בין רוח וחומר.

'שלוש'
גבריאלה לב, עליזה עליון ישראלי ורות וידר מגן
יוצרות מתוך רפרטואר הקבוצה מופעים בהן הן לומדות עם הקהל טקסטים עתיקים של מדרש ותפילה, ומופיעות בקטעי משחק ושירה שנבנו על פיהם.
ניתן להזמין תוכנית קיימת או לבנות עם יוצרות האירוע תוכנית ייחודית שמרכיביה הלימודיים והתיאטרליים מותאמים לצורכי קהל היעד.

'שולם'
מפגש אינטימי עם יוצרי ההצגה שולם שיחד עם הקהל חולקים את תהליך יצירת ההצגה תוך שהם מעלים קטעי משחק ושירה. דרך סיפורו של שולם, ניצול שואה שבחר בחיים, מצליחים השחקנים לרתק ולגעת בזכרון האישי ובסיפור הקולקטיבי. זוהי ראיה רעננה ומחודשת על השואה, המובעת לא ככואבת וקשה אלא כקרש קפיצה מחשל של החיים.
דב דינור, ניצול שואה וחוקר שואה: "חייבים להביא את ההצגה...בכל הערים הגדולות בארץ ובעולם"
דוד גוטמן, ניצול שואה וחוקר שואה: "אני מזדהה ב-100% עם ההצגה משום שהכל אמת לאמיתה".

'זוהר שבת'
רות וידר מגן יוצאת עם הקהל למסע צליל- הסטורי בעקבות הקול הנשי ותפילת האשה החבויים בתפילות העתיקות ובפיוטים של הקהילות היהודיות האבודות ממזרח ומערב. בלימוד היא חושפת בפני הקהל את אופיים האנרגטי של צלילי הדיבור וכיצד הם מוסרים את מסריה הנסתרים של השפה.
 
powered by Tagonet