מי אנחנו?

כשחושבים על תיאטרון פרינג' חושבים על משהו חדש, מרענן, מפתיע.
קבוצת התיאטרון הירושלמי עושה את זה למעלה מ- 30 שנה; היא קבוצת התיאטרון, הראשונה והוותיקה בארץ המייצרת פרינג' ישראלי. 

 

הקסם בקבוצת התיאטרון הירושלמי הוא בהקשבה - למה שקורה בחברה בירושלים, בארץ, ובעולם היהודי. התיאטרון שלנו מקשיב למה שקרה פעם ואיך הוא רלוונטי למה שקורה עכשיו. הקבוצה מצליחה לשלב בתוך הצגות - צבע, קול, תנועה - שאלות ותהיות, מרעננות מחשבה.

עד היום, לאורך כל השנים האלה הצליחה הקבוצה להשמיע את קולה של האישה הן במקורות והן בשיח התרבותי הישראלי בצורה מקורית, חזקה ומפתיעה.

משכנה של הקבוצה היום, בית מזיא לתיאטרון, רחוב מסילת ישרים 18, ירושלים.

הקבוצה מציגה ומופיעה בארץ ובעולם!

 

מייסדות התיאטרון:

גבריאלה לב: יוזמת וממייסדות הקבוצה. זוכת פרס מפעל חיים "קיפוד הזהב 2016" ומשמשת בתפקיד המנהלת האומנותית של הקבוצה. על עבודותיה המקוריות והייחודיות, ועל יצירתה ותרומתה לתרבות, זכתה בפרסים ושבחים רבים בארץ ובעולם.

עליזה עליון ישראלי:  (1948-2008) ממייסדות הקבוצה, בה יצרה וכתבה את רוב מחזותיה. עליון ישראלי גדלה באשקלון. במהלך שירותה הצבאי בירוחם ולאחר מכן לאורך שנים בהן גרה בעיירות פיתוח, התעצבה תפיסת עולמה וזו השפיעה רבות על כתיבתה שהתאפיינה בפיוטיות ובאהבת אדם.
בין מחזותיה:  "אנשים רכים", "עיר כמו אגדה", "מהומה בארץ המילים", "מעשה ברוריא", "אלף אסתר והסתר", "אפילו הציפורים", "על מיטה ומיתות", "גיסתי ואני", "השביתה הגדולה", "שיח היסמין", "שרה TAKE-2 , סוטה", "תפילות פשוטות", "רונדו".  בחלק מהמחזות גם שיחקה.

ג'ויס מילר: (1919-2009נולדה בדרום אפריקה.  ביימה בתיאטראות ירושלמיות כמו החאן, קבוצת התאטרון הירושלמי ועוד. 

רות וידר מגן

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים