מי אנחנו?

 

כשחושבים על תיאטרון פרינג', חושבים על משהו חדש, מרענן, מפתיע.
קבוצת התיאטרון הירושלמי עושה את זה למעלה מ- 35 שנה; היא קבוצת התיאטרון הראשונה והוותיקה בארץ המייצרת פרינג' ישראלי. 

לאורך כל שנות קיומה, המקורות היהודיים וארון הספרים הישראלי הם מקור היצירה התיאטרונית שלה. התוצאה - יצירה בימתית, עכשווית, רעננה, המשלבת בהפקותיה את אמנויות הבמה השונות (מוזיקה חיה, שירה, מחול, וידאו-ארט, תיאטרון) ומצליחה לתקשר עם הקהל בגובה העיניים. מחברת בין ישן וחדש, בין עבר והווה, בין היסטוריה יהודית ומורשת.

הקסם בקבוצת התיאטרון הירושלמי הוא בהקשבה - למה שקורה בחברה בירושלים, בארץ, ובעולם היהודי. התיאטרון שלנו מקשיב למה שקרה פעם ואיך הוא רלוונטי למה שקורה עכשיו. הקבוצה מצליחה לשלב בתוך הצגות - צבע, קול, תנועה - שאלות ותהיות, מרעננות מחשבה.

עד היום, לאורך כל השנים האלה הצליחה הקבוצה להשמיע את קולה של האישה הן במקורות והן בשיח התרבותי הישראלי בצורה מקורית, חזקה ומפתיעה.

 

מידי שנה מעלה הקבוצה שתי הפקות חדשות. ההפקות מועלות מתוך קשב ומעורבות בשיח המקומי, ותוך מתן דגש על שיתוף בין אמנים צעירים לותיקים.

 

פסטיבל יהודי בינלאומי לתרבות עכשווית

מאז שנת 2016, מקיימת הקבוצה מידי שנה את הפסטיבל היהודי הבינלאומי לתרבות עכשווית. שמונה ימים של מופעים מקומיים ובינלאומיים, מופעי בכורה ואירועים מיוחדים. הפסטיבל מתקיים בחודשי החורף - נובמבר\דצמבר.

 

משכנה של הקבוצה היום, בית מזיא לתיאטרון, רחוב מסילת ישרים 18, ירושלים.

הקבוצה מציגה ומופיעה בארץ ובעולם!

 

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים