על הפסטיבל

 

"הפסטיבל היהודי לאמנויות הבמה'' יתקיים השנה במתכונת שונה מזו שהורגלנו אליה בשבע השנים האחרונות.

אירועי שמחת תורה והמלחמה שבאה אחריהם, שיבשו וטרפו את שגרת התוכניות, עד שתרבות ויצירה הפכו לדבר רחוק ולא שייך. בזמן הקצר שעבר מאז, אנו מתאבלים בכל יום על ההרוגים והטבוחים, מקשיבים לסיפורי הגבורה הבלתי נתפסים, ממתינים בציפייה דרוכה לשיבת החטופים ומחפשים את המילים והצלילים.

לצד איחוד השורות וסיפורי הנופלים, משמשים ימים אלה לחקירה ועיסוק בזהות היהודית והישראלית, לכתיבת דברי הימים האלה על דפי ההיסטוריה היהודית הבנויה משכבות ושורשים עתיקים, שורשים שנטועים עמוק בסיפורי העבר ובארון הספרים המפואר וצומחים כל העת מההווה והעכשווי, לספר ולדבר את התקווה של היום והמחר ולקחת חלק בבנייה החדשה. כזאת שנותנת מקום לכל החלקים המרכיבים אותה ולכל הקבוצות הלוקחות חלק בבניינה, כי רק כך ננצח.

 

כמוסד תרבות בישראל ובירושלים אנו מאמינים כי לתרבות וליצירה יש תפקיד מפתח בכתיבת הסיפורים ובניסוח המילים, בהפחת התקווה ובהתמודדות כנה וישרה עם האבל והחורבן. 

הפסטיבל היהודי שלנו השנה יעסוק באנשים, בסיפורים, בתמונות ובקולות מערי, יישובי וקיבוצי העוטף, בנושאים והשאלות שילוו אותנו גם ביום המחר,

ובהזמנה למפגש של שיח, יצירה, אמונה ושירה משותפים.

 

פסטיבל 2023 יתקיים בין התאריכים 24-28.12/2023

   

 

כלל המופעים מציגים את הריחות והטעמים של המורשת היהודית מישראל והתפוצות.

יצרנו עבורכם – הצופים, חמישה ימים מסעירים של חגיגת השוני, הדמיון והדיאלוג ביננו – דתיים וחילוניים.  

 כל אחד ימצא בו מופע אחד מרתק לפחות, מופע המדבר בקולו שלו ומספר את הסיפור שלו.

  ואיזהו המקום המתאים ביותר לכך מירושלים – רבת הגוונים, הזרמים – ומקור ההשראה. 

הפסטיבל מתקיים במשכננו בית מזיא לתיאטרון בכל חלליו. 

 

 

 למה אנחנו?

 קבוצת התיאטרון הירושלמי עוסקת כבר כמעט ארבעים שנה ביצירה, תוך הקשבה ובחינת המקורות היהודיים כמקורות השראה. בתחילת הדרך, הקבוצה הייתה חלוצה בתחומה. כיום, הרבה אמנים יוצרים בהשפעת ובהשראת מקורות מהתרבות היהודית, הקדומה והעכשווית.

הרעיון להפגיש תחת קורת התיאטרון הירושלמי את כל היוצרים האלה, בא מתוך רצון לבחון את שיתופי הפעולה, את התנועה בין מופע אחד לשני, את שימת הדגש על ההיכרות עם האחר ללא פחד ממנו, ללא הדרתו.

 הפסטיבל חגג כבר שבע שנים מוצלחות במיוחד, ותפס את מקומו בין הפסטיבלים בארץ. המפגשים בין יוצרים מתחומי התיאטרון, הקולנוע, המוזיקה, המחול והספרות, ובין קהל המחפש הזדמנות מרחיבת לב להיחשף, לחשוב ולחוות, זוכים להיענות רחבת היקף ומגזרים.

אנחנו מזמינים אתכם לקחת חלק בחגיגה גם השנה!

הצעות לפסטיבל ניתן לשלוח ל- osnat@tcj.org.il

 

 

מערכת למכירת כרטיסים