קורסים וסדנאות

 

לצד ההצגות השוטפות וההפקות החדשות, מקיימת הקבוצה במהלך השנה פרויקטים יחודיים, קורסים שונים וסדנאות, לקבוצות סגורות ולקהל הרחב. 

 

תיאטרון נשים

סדנה ללימוד יסודות התיאטרון, המשחק והכתיבה לבמה. במהלך הסדנא, נכיר את עצמנו דרך עולם התאטרון באמצעות תרגילי משחק ואמפרוביזציה, תרגילי קול ותנועה והרבה הרבה תרגילי כתיבה. בסוף הסדנה, יועלה מופע סיום שיצמח מתוך התהליך שעברו המשתתפים.

 

קורס העצמה דרך תאטרון

קורס בן מספר חודשים בעקבות הבמה והמילים -  המילה הכתובה, המילה המושמעת, והמילה הנהגית על הבמה. מילים של שירה, של פרוזה, ושל מחזאות, מילים שכתבו המשתתפות עצמן, או אחרים שכתבו ונגעו ללבן.

 

קריאה ראשונה

סדנה לכותבים ומחזאים בתחילת דרכם. מטרת הסדנה לתת את האפשרות ליוצרים צעירים לעלות על במה ולהציג את המחזה הראשון מול קהל

 

חלום של תיאטרון - פרויקט לבני נוער בעלי צרכים מיוחדים

 פרויקט העצמה המיועד לבני נוער אוטיסטים.  במסגרת הפרויקט נחשפים בני הנוער לעולם התיאטרון ולומדים את יסודות המשחק ככלי לחיים, דרך עבודה עם טקסטים, תקשורת בין אישית, שפת גוף, עמידה בפני קהל, שימוש בקול, דימוי עצמי וביטוי עצמי דרך קול ותנועה. במהלך המפגשים משמיעים התלמידים את קולם, מביעים את דעתם, מקבלים את עצמם ואת גופם ומחזקים את ביטחונם העצמי, למרות הקשיים והמגבלות. 

 צוות מקצועי מנחה את המשתתפים בכל המפגשים. אלה נותנים מענה לצרכים המיוחדים, האישיים והקבוצתיים. המשתתפים לומדים את מיומנויות השחקן כגורם מוביל וסוחף על הבמה, מתוך אמונה שלמה שגם הם יכולים ומסוגלים לעמוד על הבמה. בסוף התהליך מעלים אירוע בימתי מסכם.

 

פרויקט לשילוב בוגרי בתי ספר לאומנות ירושלמים

 

תנ''ך ומדרש על הבמה

קורס המשלב לימוד וחווית תיאטרון, לצד היכרות עם יסודות המשחק ותפקיד השחקן. עבודה על קול, תנועה וטקסטים. הסיפורים המקראיים והדמויות מן המדרשים מתעוררים לחיים באמצעות אביזרים, תלבושות, תפאורה ואימפרוביזציה.

 

תמונה: אלעד ברמי

 

מערכת למכירת כרטיסים